Tarih: 22.04.2019 14:34
Minik Başkan makama oturdu

Minik Başkan makama oturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Haymana Belediye Başkanlığı koltuğuna İstiklal İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Veysel Atalay oturdu. Müdür Yardımcısı Lokman Topal, sınıf öğretmeni Hamide Köse ve 2 arkadaşıyla Haymana Belediye binasına gelen Atalay’ı Belediye Başkan vekili Erdal Özer karşıladı.

Çalışmalarında ağırlığı eğitim faaliyetlerine vereceğini ifade eden Başkan Veysel Atalay “Mevcut kütüphanemizin öğrencilerin araştırma ve ödevlerini yapabileceği, gençlerin çayını kahvesini içerken kitap okuyabileceği, anne babalarımızın ve hatta dede ve ninelerimizin de gelmekten ve kitap okumaktan zevk alacağı sosyal bir tesis haline getirilmesini sağlayacağım.” dedi. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya’yı arayan minik başkan Veysel Atalay eğitim konusunda iş birliği içinde çalışıp belediye olara her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Günün hatırası olarak, genç başkan Veysel Atalay, arkadaşları ve öğretmenlerine hediye veren Haymana Belediye Başkan Vekili Erdal Özer  “Bugün temsili olarak oturduğu bu makama inşallah ileride bir gün gerçekten oturmak kısmet olur. Bugünün çocukları geleceğimiz, yarınlarımızdır. İnşallah ülkemize, milletimize hayırlı insanlar olurlar.” dedi.