Tarih: 29.09.2014 06:08
Mobil Gençlik Merkezi Genç Gönüllüler Karavanının Son Durağı Haymana Oldu

Mobil Gençlik Merkezi Genç Gönüllüler Karavanının Son Durağı Haymana Oldu

MOBİL GENÇLİK MERKEZİ GENÇ GÖNÜLLÜLER KARAVANININ SON DURAĞI HAYMANA OLDU

33 İL VE 55 İLÇEYİ DOLAŞAN KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ HAYMANA’YA KONUK OLDULAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı ile Kırıkkale Üniversitesi işbirliği ile yola çıkan Genç Gönüllüler Karavanının son durağı Haymana oldu.
Mobil Gençlik Merkezi Genç Gönüllüler Karavanı 1 Ağustos - 1 Ekim 2014 tarihleri arasında 33 il ve 55 ilçede faaliyet gösterdiler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın; “Güçlü yarınlar için; okuyan, düşünen, sorgulayan, kendini ifade edebilen, sporu, sanatı ve bilimi yaşam tarzı haline dönüştüren, gelişmelere açık, farklılıklara saygılı, yenilikçi, etkili değerlendiren, çevreye duyarlı, özgüveni yüksek, mutlu, sağlıklı ve güçlü bir gençliğin yetişmesini sağlamak.” vizyonuna sahip ve Türkiye Gençliği’ne Gençlik ve Spor Bakanlığı uygulama faaliyetlerini yakından tanımayı amaçlayan projede, Mobil Gençlik Merkezi ve Gönüllü Gençlik Karavanının 2 aylık Türkiye turunun, son durağı Haymana oldu. Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT; Mobil Gençlik Merkezi Genç Gönüllüleri ile Cimcime Meydanı’nda buluştu ve birlikte fotoğraf çektirdiler.

Minyatür futbol kalesi kuran gençler; masa tenisi, voleybol ve basketbol oynadılar. Mobil Gençlik Merkezi Genç Gönüllüleri, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’u faaliyetleri hakkında bilgilendirdiler. Her zaman her konuda karşılıksız gönüllü destek vereceklerini belirttiler.