Tarih: 06.10.2016 10:16
Mudanya Haymanalılar Derneği Açıldı

Mudanya Haymanalılar Derneği Açıldı

Mudanya’da yaşayan Haymanalılar, sosyal dayanışma sağlamak ve kültürlerini yaşatmak amacıyla Sezer AKTAŞ başkanlığında kurdukları derneklerinin açılışını gerçekleştirdi. 1970 yılından beri Mudanya’da ikamet etmekte olan Ankara ve Haymanalılar zaman içinde yeni yetişen, nesillerine kültürlerini aktarabilmeyi amaçlıyor. Zor zamanda hemşerilerinin yanında olabilmek, ihtiyaç ve sıkıntılarını giderebilmek, birlik ve beraberliklerinin devamını sağlayıp, bir ve diri tutabilmek maksadıyla kurdukları Ankara Haymana Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneğinin açılışına Mudanya’dan ve Ankara’dan çok sayıda davetli katıldı.

Ankara Haymanalılar Derneği’nin açılışına Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin ÖZLÜKURT, Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil İbrahim UÇAK, Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali USTA, önceki dönem milletvekilleri İsmet SU, Abdülmecit ALP, AK PARTİ Mudanya İlçe Başkanı Dr. Ahmet Murat ÜNAL,  Haymana Dernekler Federasyonu Başkanı Murat ÇELEBİ, Başkan Yardımcısı Murat KART, Federasyon Teşkilat Başkanı 15 Temmuz gazisi Yusuf ATAK, Ankara Sincan Haymanalılar Dernek Başkanı Abdullah BAYGIN, Ankara Etimesgut Haymanalılar Dernek Başkanı Suat DİNÇ, Bursa’daki kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, Haymanalılar ve vatandaşlar katıldı.

Dernek kurucu başkanı ve yapılan genel kurulda yönetim kurulu başkanı seçilen Sezer AKTAŞ yaptığı konuşmada “Derneğimizin kuruluş aşamasında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen dost ve akrabalarımıza teşekkür ederiz. Mudanyamıza ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Amacımız Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir.” dedi.

Başkan Özdemir TURGUT’tan Çelenk ve Tebrik Mesajı

Programı elvermediği için açılışa katılamayan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT yolladığı tebrik telgrafında “Mudanya Haymanalılar Derneğinin birlik ve beraberliğimizi arttırmasını diliyorum. Derneğimizin açılışının hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi. TURGUT açılışa bir de çelenk gönderdi.

Haymana’ya Tur İçin İlginç Diyalog

Açılışta bir konuşma yapan eski milletvekili İsmet SU “Haymanalılar Derneğini açıyoruz ama Haymana’yı bugüne kadar görmeyen Mudanya’da büyüyen Haymanalılar için Bursa Belediyesinden ricamız Haymana’ya tur düzenlemek için derneğimize otobüs tahsis etmesidir.” dedi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin ÖZLÜKURT bu teklifi “Otobüsler Büyükşehir’den” diyerek olumlu karşıladı. Bunun üzerine Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil İbrahim UÇAK’ta “O zaman gelecek hemşerilerimize kaplıcalar da Haymana Belediyesinden” diyerek jest yaptı.

Konuşmaların ardından kurdele kesilmesiyle derneğin açılışı gerçekleştirildi.