Tarih: 17.10.2017 10:38
Muhtarlar Günü kutlandı

Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim muhtarlar günü Cimcime Sultan Termal Tesislerinde gerçekleştirilen törenle kutlandı. Törene Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, İlçe Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir,  İlçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Haymana Muhtarlar Derneği Başkanı Abdülkadir Beşkaya yaptığı açılış konuşmasında, bu dönemde kaymakamlık, belediye ve muhtarlar arasında bir sinerji oluştuğunu belirterek “Bu dönem elbirliğiyle çalışıyoruz. Muhtarlar olarak taleplerimizi dile getiriyoruz. Kaymakamlığımız ve belediyemiz bunlarla ilgili çalışmalar yapıyor.” diye konuştu.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut da muhtarlar gününü kutlayarak başladığı konuşmasında, muhtarların vatandaşla devlet arasında bir köprü vazifesi gördüğünü belirterek, “Vatandaş tarafından doğrudan seçilip onlarla doğrudan ilişki kuran, sorunlarından ilk elden haberdar olan sizlersiniz. Muhtarlık kurumunu önemli kılan en önemli nokta budur. Sizler aracılığıyla bizler de vatandaşın taleplerinden haberdar olabiliyoruz. Bu nedenle sizinle koordineli çalışmak bizim için çok önemli” dedi.

Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk Türkiye’de yaklaşık 51 bin muhtar olduğunu belirterek başladığı konuşmasında muhtarlık kurumunun önemine değindi. Göktürk “186 yıldır seçimle, vatandaş tarafından doğrudan isminiz yazılarak göreve geliyorsunuz. Bizler sizin sayenizde vatandaşın taleplerinden haberdar olabiliyor, sorunlara çözüm bulabiliyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Haymana Muhtarlar Derneği tarafından, çalışmalarından ötürü, Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Haymana İlçe Sağlık Müdürü Gökçen Atamil, İlçe Tarım Müdürü Hamza Sapar, Belediye Meclis üyeleri, Oğuz Yücel, İsmail Can, Savaş Kara, Cahit Tan, ASKİ Haymana Müdürü Yasin Bilir ve Haymana Belediyesi Fen İşleri Müdürü Salim Osanmaz’a plaket verildi.