Tarih: 11.07.2015 16:14
Nevin Gökçek Haymanalı  Aileleri  Sevindirdi

Nevin Gökçek Haymanalı Aileleri Sevindirdi

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) Onursal Başkanı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih GÖKÇEK’in eşi Nevin GÖKÇEK, Ramazan ayı dolayısıyla yardıma muhtaç Haymanalı 8 aileyi evlerinde ziyaret ederek, sorunlarını dinledi ve yardımlarda bulundu.

Nevin Gökçek’e Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve eşi Sema TURGUT, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Sevil Balcı ATAK ile Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil İbrahim UÇAK eşlik ettiler. İlk olarak Haymana Yeşilyurt Mahallesini (Köyü) ziyaret eden GÖKÇEK,  Kocasını kalp krizi sonucu kaybetmiş, köylülerin yardımlarıyla yapılan konutta oturan  genç yaşta çocukları ile dul kalan Feride YİĞİTER’i ziyaret etti.  Ziyarette Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve eşi de hazır bulundu. Ailenin sorunlarını dinleyen GÖKÇEK, yardımda bulundu.

Daha sonra eşi ile anlaşmazlığa düşen ve eşinin evi terk etmesine içerleyen, eşinin  geri dönmek istememesi üzerine, eşinin gözleri önünde üzerine benzin dökerek kendisini yakan Hamit GÜDÜCÜ’nün evini ziyaret etti. 4 çocuğu ile virane denecek gecekondu da yaşamaya çalışan Öznur GÜDÜCÜ’ye taziye ziyaretinde bulunan gördüğü manzara ve  anlatılanlar karşısında  büyük üzüntü duyan Nevin GÖKÇEK,  Güdücü ailesine yeni bir ev bulmalarını, 1 yıllık kirasının kendisi tarafından ödeneceğini belirtti. Ailenin kredi kartlarına olan borcunu da üstlenen GÖKÇEK, Yardım  Paketi  ve çocuklar oyuncak verdi.

Dul kalan eşi Öznur GÜDÜCÜ’nün  Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT tarafından belediyede de istihdam edildiğini öğrenen Nevin GÖKÇEK, Başkan TURGUT’a teşekkür etti. 

Daha sonra Eşi kazada ölen, eşi cezaevinde olan, iki aileye ziyaretlerde bulundu. Kan davası yüzünden 7 kişilik ailesi ile Güneydoğudan göç ederek, kendisi gibi yoksul olan 7 kişilik nüfusa sahip kız kardeşinin  evine  sığınan bir aileyi görünce hayretlerini gizleyemeyen GÖKÇEK, sığınan ailenin 5 çocuklu annenin hamile olduğunu ve yapılan kontrollerde çocuğun özürlü olduğun öğrenince,hem üzüldü ve hem de sitemlerini dile getirdi heyette bulunanlar gördükleri yoksulluk manzarası karşısında büyük üzüntü duydular.

Kaymakamlık İlçe  Dayanışma Vakfı ve Haymana Belediyesi’nce belirlenen ve hayırsever vatandaşların yardımları ile ayakta durmaya çalışan 8 aile bayram öncesi, Nevin GÖKÇEK tarafından sevindirilmiş oldu. Onların hayır duasını alan Nevin GÖKÇEK, yolda temizlik yapan Haymana belediyesi temizlik işçilerini görünce, arabasından inerek, ailesi adına fitre ve zekatlarını onlara dağıttı.

Son olarak, Lösemi hastası olan bir aileyi de ziyaret eden, ailenin ev kirasi ödemediği için sokakta kalma riski taşıdığını öğrenen Nevin GÖKÇEK, ailenin 1 yıllık kira bedelini üstlendi. İftarını Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve eşi Sema TURGUT ile Haymana Cimcime Sultan Sosyal tesislerinde gerçekleştiren Nevin GÖKÇEK, Haymana’ya sık sık geleceğini belirterek,Başkan TURGUT ve eşi tarafından  uğurlandı.