Tarih: 24.06.2017 13:21
Nevin Gökçek’ten Haymanalı ailelere yardım eli

Nevin Gökçek’ten Haymanalı ailelere yardım eli

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi ve Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) Onursal Başkanı Nevin Gökçek Haymana’yı ziyaret etti. Nevin Gökçek; Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut'un eşi Sema Turgut, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip Kapıcı, Proje Koordinatörü Sevil Balcı Atak, Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil İbrahim Uçak ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Haymana Bölge Şefi Bediha Kadıoğlu ile birlikte Haymanalı 5 aileyi ziyaret edip yardımlarda bulundu.

Nevin Gökçek ve Sema Turgut ilk olarak Safiye Haktanıyan’ı ziyaret etti. 2 çocuğunu üniversitede okutan Haktanıyan’ın sorunlarını dinleyen Gökçek, dul bir kadın olarak tek başına çocuklarını okutan Safiye Hanım’ı takdir etti. Daha sonra 4 çocuklu Perihan Erkoç ziyaret edildi. Burada Perihan Erkoç’un engelli çocuğu İsmet ve 86 yaşındaki kayınvalidesiyle uzun uzun sohbet eden Nevin Gökçek ailenin yaşadığı evin bayramdan sonra tadilattan geçirileceğini söyledi.

Eşini 15 yıl önce trafik kazasında kaybeden 3 çocuklu Hülya Şan ziyaret edildi. Dikiş dikerek çocuklarını okutan, en büyük oğlu Nusaybin’de öğretmenlik yapan Hülya Hanım’ın kendisi okuyamadığı için çocuklarını okutmaya azmetmesi başta Nevin Gökçek ve Sema Turgut olmak üzere herkesi oldukça etkiledi.

Günün bir diğer ziyareti de tek çocuklu Songül Kaptan’a yapıldı. Nevin Gökçek, eşinin düzenli bir işi olmadığı için, evlere temizliğe giderek aile bütçesine katkı sağlayan Songül Kaptan’a da yardımda bulundu.

Son olarak işitme engelli Ramazan Abak ve ailesini ziyaret eden Nevin Gökçek, burada Abak’ın kayınvalidesi Ayşe Teyze ile uzun uzun sohbete etti. Ramazan Abak’ın işitme cihazı ile ilgili sıkıntılarını dinleyen Nevin Gökçek, daha iyi duymasını sağlayacak yeni ve kaliteli bir işitme cihazı alınması için talimat verdi.