Tarih: 21.03.2017 14:18
Nevruz Yenice’de kutlandı

Nevruz Yenice’de kutlandı

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı Yenice İlkokulu’nda gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı. Törene Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana İlçe Jandarma Komutanı Ömer Seyhan, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip Kapıcı, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Yenice İlkokulu Müdürü Yelda Aydın’ın konuşmasının ardından öğrencilerin hazırladığı şiir, folklor, skeç gösterileri gerçekleştirildi. Yumurta taşıma ve halat çekme oyunları izleyicilerden büyük ilgi gördü. Protokolde halat çekme oyunu oynayınca eğlenceli anlar yaşandı. Tören, Yenice Dilaver Temizhan Lisesi Müdürü Veli Mavili’nin seslendirdiği türkülerle devam etti.

Etkinlik, Nevruz Bayramının olmazsa olmazları olan demir dövme ve ateş üstünden atlamayla devam etti.  Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk öğrencilerle birlikte demir dövdü. Daha sonra Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip Kapıcı, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir ve vatandaşlar nevruz ateşinin üstünden atladılar.  

Orman haftası olması dolayısıyla protokol ve öğrenciler birlikte Yenice İlkokulunun bahçesine fidan diktiler. Dilek ağacına dileklerin asılmasıyla nevruz töreni sona erdi.