Tarih: 28.11.2019 17:07
Öğretmenler arası Makale yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Öğretmenler arası Makale yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Haymana Belediyesi ve Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) tarafından düzenlenen “Okuma ve Yazı Yazmanın Yaygınlaştırılması” öğretmenler arası makale yarışması ödül töreni Haymana Çok Programlı Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, BAŞKON yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve öğretmenler katıldığı programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya yaptı.

Daha sonra bir konuşma yapan BAŞKON Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Sezgin makale yarışması hakkında bilgiler sundu. Sezgin’in ardından kürsüye çıkan BAŞKON Kurucu ve Onursal Genel Başkanı Mehmet Akyol projeye desteklerinden ötürü Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında  “Haymana’nın tarihi bakımından çok önemlidir, düşmanın Kurtuluş Savaşında geldiği son noktadır, burada durdurulmuştur. Tarihi ve dünyanın en iyisi kaplıcasının yanında Haymana’nın bir diğer şansı Özdemir Turgut gibi bir başkana sahip olmalarıdır. Yaptığı birçok hizmetin yanında Başkanımızın Eğitime ve Okumaya verdiği önem de takdire şayan. Bunun için kendisine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Turgut “Kültürel anlamda katkı sağlayacak her projenin destekçi olma gayretindeyiz”

Haymana Belediyesi olarak ülkemizin ve milletimizin kültürel anlamda kalkınmasına katkı sağlayacak her projenin ve sosyal faaliyetin destekçisi olma gayretinde olduklarını belirten Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Kurtuluş Savaşının Son Kalesi Haymana olarak o günleri bir daha yaşamamak adına çalışmamız ve kalkınmamız gerektiğine inanıyoruz. Hayata geçirdiğimiz birçok hizmetin yanı sıra ülkemize ve gelecek nesillere en öneli hizmetin kültürel kalkınma olduğuna inanıyoruz. Bu düşüncelerle  “Okuma ve Yazı Yazmanın Yaygınlaştırılması” projesine destek olduk. Bu önemli projeye emeği geçen ve katılan herkese teşekkürlerimi sunuyor, dereceye giren bütün öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından, makale yarışmasının üçüncüsü Ankara’dan Türkçe öğretmeni Neslihan Mavi, ikincisi Manisa’dan Türkçe öğretmeni Mehmet Önder Karacaoğlu ve birincisi Sinop’dan Rehberlik öğretmeni Umut Karadayıoğlu’na ödülleri,  projeye katkı sunanlara ise teşekkür belgeleri verildi.