Tarih: 25.11.2014 09:07
Öğretmenler Günü Haymana’da Şölen Havasında Kutlandı

Öğretmenler Günü Haymana’da Şölen Havasında Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Türkiye’nin dört bir yanında törenlerle kutlandı. Bütün zorluklara karşı mucizelere imza atan öğretmenler bu önemli günde unutulmadı.

Haymana’da Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle şölen havasında kutlandı. Bu önemli ve anlamlı günde Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Meslek Yüksek Okul Müdürü Fatma Deniz EVCİK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ öğretmenleri yalnız bırakmadılar.

Hükümet Konağı önünde çelenk sunumuyla başlayan tören, Öğretmen Evinde düzenlenen Öğretmenler Karma Sergisinin açılışı ile devam etti. Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN sergiyi gezdiler. Öğretmenlerin el emeği, göz nuru eserlerini incelediler.

Öğretmenler Gününün en anlamlı programı; Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. Haymana Belediyesi personeli tarafından kapıda karşılanan öğretmenlere gül ve çikolata ikram edildi. Programda öğretmenler ve öğrenciler günün anlam ve önemi belirten konuşmalar yaparak, şiirler okudular. İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ; Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN’a ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’a öğretmenlere bu anlamlı günde yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT; “Öğretmenlik ulvi ve kutsal bir meslektir. Dünyanın her tarafındaki öğretmenler saygın insanlardır. Öğretmenlere olan saygı bir güne sığdırılmamalıdır. Öğretmenlerin ekonomik ve sosyal sorunları çözülmeli, eğitim ve öğretimin kalitesi yükseltilmelidir.” dedi.

Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN; “24 Kasım 1928 yılında Büyük Önder ATATÜRK’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği payesi verildiği gün, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kabul edilmektedir. Öğretmenlik onurlu ve kutsal bir meslektir. Yetiştirdiği nesilleri biçimlendiren, onları vatanına ve milletine bağlı bir fert olarak yetişmesini sağlayan Öğretmenler birleştirici unsurlardır.” dedi.

Öğretmenler programda her bölgeye ait şarkıları ve türküleri seslendirdiler, dinleyicilerin ve izleyicilerin büyük beğenisini topladılar. Haymana’da görev yapan öğretmenlere Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT tarafından Midas Otel’de akşam yemeği verildi. Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN ve Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ yemeğe katılarak öğretmenleri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar.