Tarih: 14.05.2015 16:02
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa ELDEMİR ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet ÖZYANIK’tan Başkan TURGUT’a ziyaret

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa ELDEMİR ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet ÖZYANIK’tan Başkan TURGUT’a ziyaret

   Sakarya Meydan Muharebesine ev sahipliği yapan Haymana’nın,  Milli Park Kapsamına alınmasının ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı bilgilendirme, inceleme çalışmaları hızlandırıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, ilçemizde bilgilendirme toplantısı yapmasının ardından Bakanlık, konuya hassasiyetini göstermek için üst bürokratlarını Haymana’ya gönderdi.

      Saha çalışmalarını ekiple beraber yerinde inceleyen Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa ELDERMİR ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet ÖZYANIK, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’u makamında ziyaret etti. Orman ve Su İşleri Bakanlığının bu projeye çok sıcak baktığını çok önemsediğini,  Haymana ve Polatlı’nın tarih turizminin gelişmesinde bu projenin çok önemli olduğunu belirten Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa ELDEMİR konuşmasında ‘’Türkiye’nin ilk Parçalı Milli Parkı olan ‘Sakarya Meydan Muharebesi  Tarihi  Milli Parkı’ projesine,  Bakanlığımız maddi manevi her türlü katkıyı sunmaktadır’ dedi. Ziyarette söz alan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü  Ahmet ÖZYANIK şöyle konuştu ; ‘Milli Park çalışma ekibimiz deneyimli bir kadrodan oluşmaktadır. Saha çalışmalarına başladık yerinde incelemelerde bulunduk ,konunun sıkı takipçisi olacağız’ dedi.

         Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT,  ziyaretlerden dolayı Müsteşar  Yardımcısı  ve Genel Müdüre teşekkür ettikten sonra ‘biz Haymana Belediyesi olarak Bakanlığınızın İlçemiz sahasında çalışan ekibe her türlü kolaylığı  göstereceğiz. Milli Park Projesi, Termal Turizm ve Tarım Merkezi  Haymana’mızın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine büyük katkı sunacaktır’’dedi.