Tarih: 16.05.2015 16:34
ÖZDEMİR TURGUT GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AK PARTİ’YE KATILDI

ÖZDEMİR TURGUT GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AK PARTİ’YE KATILDI

    ÖZDEMİR TURGUT GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AK PARTİ’YE KATILDI

      5 BAĞIMSIZ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ AK PARTİLİ OLDU

      BAŞKAN GÖKÇEK SÖZ VERDİ ‘HAYMANA YOĞURDU MARKA OLACAK’

30 Mart 2014 Mahalli Seçimlerinde Demokrat Parti’den Haymana Belediye Başkanı seçilen Özdemir TURGUT, 5 Belediye Meclis Üyesi ile Bağımsız olmayı tercih ederek, yola devam kararı almıştı. Mart ayı içerisinde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne geçme kararı alan Başkan TURGUT, ilçe teşkilatına resmi başvurusunu yapmıştı.Başvurusu il ve Genel Merkezce olumlu bulunan Başkan Turgut Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih GÖKÇEK ve AK Parti Ankara 1.Bölge Milletvekili adayları Ali İhsan ARSLAN, Ertan AYDIN, Barış AYDIN, Murat KÖSE, Haydar ŞAHİN Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih DURUAY, Bala Belediye Başkanı Halil İbrahim GÜRBÜZ, AK Partili ilçe Belediye Başkanları, Özdemir TURGUT’un babası ünlü iş adamı Ahmet TURGUT ve Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Başkanı Levent ÇİÇEK, Haymana Dernekler Federasyonu Başkanı Murat ÇELEBİ ve bağlı dernek yöneticileri, Haymana Sivil Toplum Kuruluşu Başkan ve Yöneticileri, kalabalık bir  halk kitlesi, görkemli bir kalabalık oluşturdu. Ankara-Haymana 74 kilometrelik çift yolun yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih GÖKÇEK ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, çalışmalar hakkında bilgi verdi.Haymana Hükümet Konağı önünde  ve 77 mahalleden gelen ve açılış alanında toplanan kalabalık; Özdemir TURGUT, lehine ‘’Haymana seninle gurur duyuyor’’ sloganları ile alanı inlettiler.

     Açılış konuşmasını yapan Haymana AK Parti İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR yaptığı konuşmada ‘Birlik ve beraberlik içerisinde Haymana’da AK Partiyi 1. Parti yapacağız. Özdemir TURGUT Başkanın AK Parti saflarına gelmesi, gücümüze güç katmıştır.’ dedi. Daha sonra söz alan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, yaptığı konuşmada şöyle dedi ‘’2002 yılından İtibaren üyesi olmakla  onur duyduğum ve 30 Mart 2014 yerel seçimleri nedeni  ile bir yıldır ayrı kaldığım, partime büyük heyecanla dönmenin mutluluğu içerisindeyim. AK Parti’ye geçiş sürecinde desteklerini esirgemeyen başta; Başbakanımız Sayın Profesör Doktor Ahmet Davutoğlu’na, il teşkilatımıza, geçen bir yıllık süre içerisinde özellikle; itfaiye hizmetleri, su kanal hizmetleri, ihtiyaç sahibi insanlarımıza gıda ve kömür desteği, kırsal kalkınma daire başkanlığının çiftçilerimize sağladığı desteklerle, fen işleri daire başkanlığının 2.5 kilometrelik Ankara-Haymana şehir içi bağlantı yolunun tamamlanan yapımı, karayolları genel müdürlüğü tarafından Çalış mahallemizde şantiyesi kurulan ve Eskişehir-Konya yolunu 75 kilometre kısaltacak olan yol yapımı, haymana merkezde ana caddelerde yapımı süren kaldırım düzenlemeleri, bugün üç ayrı noktada çalışmaları başlatılan Ankara- Haymana çift şeritli yolun yapım ve kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasında ve 72 mahallemizin merkeze bağlantı yollarının  yol-bakım ve karla mücadelede yaptığı çalışmalarla her daim yanımızda olan ve AK Parti’ye geçiş sürecinde ilgisini esirgemeyen Ankara’nın Mimarı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Melih Gökçek’e, ilçemize vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkürlerimi arz ederim.

     7 Haziran’da  1.parti olarak iktidara  geleceğinden  kuşkum olmayan Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarından en  büyük talebimiz doğal gazı Haymana’ya getirmek olacaktır.  Haymana’nın 18 kilometre yakınından geçen  doğalgaz, termal turizm merkezi  Haymana’mızı zirveye taşıyacaktır. Yeni dönemde, yeni bir Hükümet Merkezine, Kültür Merkezine, mezarlıkta taziye evine, yaşlılar kreşine kavuşmak önceliklerimiz arasındadır. 65. Adalet ve  Kalkınma  Partisi hükümetinin büyük çabalarıyla, Haymana’mızın  Tarihi Milli Park ilan edilmesi,  Haymanamızın değerini bir  kat  daha  artırmıştır.  Desteklerden dolayı teşekkürlerimi arz ederim.

        Ayrıca; milletvekili adaylarımıza, ilçe başkanımız Rüstem Kandemir’e, meclis üyelerimize, tüm mahalle muhtarlarımıza, ilçe başkanlığı teşkilat mensuplarına, sivil toplum örgüt ve yönetim kurulu üyelerine  ve haymanalı tüm hemşerilerimize şükranlarımı arz eder, saygılar sunarım.’dedi.Daha sonra söz alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'dan Haymana'ya girişi sağlayan bölünmüş yolu açılışı için geldiği Haymana'da vatandaşlara müjdeler verdi.

    Yolun açılış töreninden önce Haymana Bağımsız Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile bazı Meclis üyeleri AK Parti'ye katıldı. Turgut ve meclis üyelerinin rozetlerini Başkan Gökçek taktı. İlçe girişinde Haymana İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından karşılanan Başkan Melih Gökçek, öğrencilere okul bahçesinde top dağıttı hatıra fotoğrafı çektirdi.

   "HAYMANA'YA SADECE 1 YILDA 6.5 TRİLYON YATIRIM YAPTIK"

     Başkan Gökçek, Haymana Şehitler Meydanı'nda düzenlenen törende bugüne kadar Haymanalılara bir takım sözler verdiğini hatırlatarak, "Büyük ekseriyetini yaptık, bir tek yolunuz kalmıştı" dedi."Dedik ki Haymana'ya söz verdik, şu yolu bitirelim, ancak Karayolları Genel Müdürlüğü kamulaştırmayı bir türlü bitiremedi. Başbakanı devreye soktuk, 12 km'lik mevcut alanın bir de 3 km'lik kalanın kamulaştırması bittiği için dün itibariyle yollara başladık, hayırlı olsun" diyerek Haymanalılara ilk müjdeyi veren Başkan Gökçek, "Allah nasip ederse Haymana'ya pek çok sözümüz var" diyerek projelerini sırayla anlattı.Haymana'ya sadece 2014-2015 yılında 6 trilyon 640 milyar liralık (eski para) yatırım yaptıklarını hatırlatan Başkan Gökçek, ilçeye 26 bin ton asfalt döktüklerini, yaklaşık 6 bin metrekare de kaldırım yaptıklarını kaydetti.Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı ve ilgili birimlerin de Haymana'ya bol miktarda kent mobilyası getirmeye başladığını anlatan Başkan Gökçek, şunları kaydetti:"Haymana İmam Hatip Okulu'nun bahçesinin asfaltını, spor alanlarını yaptık, dolayısıyla Haymana'da İmam Hatip Okulu bir başka oldu. Allah nasıp ederse Özdemir kardeşimizi AK Partimize aldık, Allah nasip ederse elbirliği ile daha iyi çalışacağız. Her zaman şunu söylemişimdir; ilçe belediyesi ve Büyükşehir yanında da Hükümet bir oldu mu hizmetler çok değişik olur. Bir kere Haymana'nın giriş kısmını hemen seçimden önce güzel bir ağaçlandıracağız. Başkan Özdemir bir ricada bulundu, 'Mezarlığın yanına bir taziye evi yapıyoruz' diyerek destek istedi. Ama bu arada bizim bütün köylerimize bir sözümüz var. Allah'ın izniyle her köye bir köy konağı, onun haricinde bir de taziye evi yapmak istiyoruz, -olmayanlara tabi-. Olanları da onaracağız. İçerisine özellikle oturacakları minderler, semaveriniz, çay bardaklarınız bizden olacak. Köylülerin nefes alabilecekleri, rahatlıkla oturabilecekleri yerler olacak."

"DAMIZLIK KOYUN DAĞITACAĞIZ"

        Haymana deyince özellikle küçükbaş koyun akla geldiğini kaydeden Başkan Gökçek, "Seçimden önce söylemiştik; köylere koyun ve keçi dağıtacağız diye. Bu amaçla damızlık keçi ve koyun ürettiriyoruz. Ziraat Fakültesi ile bu anlamda işbirliğimiz var. Bazı yerlerle anlaşmalar yaptık. Bu sene az miktarda dağıttık, çünkü damızlık bulunmuyor. Allah nasip ederse, önümüzdeki seneden itibaren bunlar çoğalacak ve sizlere dağıtmaya başlayacağız" diye konuştu.  Ayrıca bu sene 3 ton yem bitkisi tohumunu 73 kişiye dağıttıklarını kaydeden Başkan Gökçek, "Bu her sene itibariyle artacak ve biz yemlik konusunda da sizlere yardımcı olacağız" diye konuştu.

   Başkan Gökçek, daha sonra şunları kaydetti:

      "Bazı köylülerin araç gereçte sıkıntıları olduğunu biliyoruz. Seçimden önce bu makineler bir araya gelmiş olacak. Bizim bir şirketimiz bütün köyleri dolaşacak, slaş paketleme makinesi, balya makinesi, tohum eleme makinesi, taş kırma makinesi, traktör römorku alıp sizin hizmetinize vereceğiz. İsteyenler sırayla bunları kullanıp hiçbir ücret ödemeyecekler."

       Haymana yoğurdunu da marka haline getirmek istediklerini kaydeden Başkan Gökçek, "Burada özellikle bir şirketimiz vasıtasıyla bir minik yoğurt fabrikası kurup Haymana yoğurdunu Ankara'da rahatlıkla satalım istiyoruz" dedi.

        HAYMANA'DA SU TESİSİ

         Haymana Seğmenler suyunu Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak satın aldıklarını açıklayan Başkan Gökçek, "ASKİ olarak bu tesisin makinelerini yeniledik ve 24 Haymanalıyı da burada istihdam ettik ve şu anda saatte, 10 bin tane yarım litrelik, 2 bin tane 10 litrelik, 1200 tane de damacana dolduruyoruz. Seğmenler suyunun üstüne ya da altına da Haymana Seğmenler yazdırmak için talimat verdim ki Haymana'nın ismi duyulsun" diye konuştu

    "HAYMANA'DA TERMAL TURİZM GELİŞECEK"

         Haymana'daki termal tesisleri geliştirmenin de en önemli öncelikleri olduğunu kaydeden Başkan Gökçek, şunları kaydetti:

         "Belediye Başkanımızla birlikte buraya yeni müşteriler bulacağız. Tesislerin adedini artıracağız, Haymana'nın gelirini artırıp buradan da göçü kökünden bitireceğim. Daha önce de söyledim, Haymanalı zenginlerin yakasına yapışın buraya gelsinler yatırım yapsınlar, kaplıca kursunlar. Altyapılarını biz Büyükşehir Belediyesi olarak bedava yapacağız. Devlet olarak da her türlü teşvik var zaten ve biz Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak termal turizmin kalitesini artırmak amacıyla bu tesislerde çalışan personele eğitim çalışmalarına da başlıyoruz. Çalışanlar kaliteli hizmet verirse gelen müşteri memnun olur, Haymana'ya gelen daha fazla olur."

         Başkan Gökçek, Haymana'ya doğalgazın gelmesinin ise EPDK'ya ait bir konu olduğunu kaydederek, "Eğer ilçede yüzde 70'lik bir katılım talebi gelirse buraya doğalgaz yapılabilir. Seçimden sonra bu konuda ilçe sakinlerine bir kampanya başlatarak doğalgazı da Haymana'ya getirelim" dedi.Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ise Başkan Gökçek'e Haymana'ya verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, Büyükşehir Belediyesi'nin gayretleri ile yoldaki kamulaştırmaların çoğunun bittiğini açıkladı ve Ankara Haymana yolunun da startının verildiğini belirtti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek daha sonra Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile birlikte Haymana ilçe girişine Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bölünmüş yolun açılışını yaptı ve seçim otobüsü ile yanına AK Parti Haymana Belediye Başkanı’nı da alarak, ilçede halkı selamladı.