Tarih: 27.03.2020 17:12
Pazarcı esnafımıza maske, eldiven ve el dezenfektanı dağıttık

Pazarcı esnafımıza maske, eldiven ve el dezenfektanı dağıttık

Haymana Belediyesi, korona virüsü tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Türkiye’de ilk vakanın açıklanmasının hemen ardından dezenfekte çalışmalarına başlayan belediye ekipleri bugüne kadar, kaymakamlık, belediye,kaplıcalar, camiler, kamu kurum ve kuruluşları, otobüs yazıhanesi, otobüsler, kültür merkezi ve devlet hastanesi başta olmak üzere birçok noktada dezenfekte çalışması yaptı.

Çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Haymana Belediyesi Dörtyol’da araçlara ilaçlama çalışması yaptı. Ekipler bir yandan araçları dezenfekte ederken belediye sağlık işleri müdürlüğüne bağlı sağlık personeli de araç sürücülerinin ateşini ölçtü.

Pazarcı esnafına maske, eldiven ve el dezenfektanı dağıtıldı

Haymana Belediyesi ekipleri Cuma pazarında da ilaçlama çalışmalarına devam etti. Çalışmalar öncesi belediye ekipleri tarafından pazarcı esnafına maske, eldiven ve el dezenfektanı dağıtıldı. Esnafın birçoğunun dağıtılan malzemeleri hemen kullanmaya başladığı görüldü.

Turgut “İlk günden beri titizlikle çalışıyoruz.”

Çalışmaları AK yerinde inceleyen Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Türkiye’de ilk vakanın görülmesinin ardından virüsle titizlikle mücadele etmeye başladıklarını belirterek “Bugün de araçlarımızı dezenfekte edip şoförlerimizin ateşini ölçtük. İlçemizin önemli noktalarını sürekli ilaçlıyoruz. Geçen hafta olduğu gibi bugün de Pazar yerimizi ilaçladık. Öncesinde esnafımıza maske, eldiven ve el dezenfektanı dağıttık. Esnaflarımızın çoğu kullanmaya başlamış dağıttığımız malzemeleri. Sorun Uluslararası Mücadele Ulusal sloganında belirtildiği gibi topyekûn mücadele içerisindeyiz. Vatandaşlarımız da zorunlu olmadıkça evde kalmaya devam etsin.  Bu süreçte özveriyle çalışan personelimize de teşekkür ediyorum.” dedi.