Tarih: 19.09.2017 14:02
Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana Uluslararası Sempozyumunun 6.’sı düzenleniyor

Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana Uluslararası Sempozyumunun 6.’sı düzenleniyor

Haymana’nın Kurtuluş Savaşı’ndaki rolü ve önemini geniş kitlelere duyurmayı amaçlayan “Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana Uluslararası Sempozyumu” ve “Meşaleli Yürüyüş”  kurtuluş şenlikleri bu yıl 21-22 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Son iki yılı uluslararası olmak üzere 6. kez düzenlenecek olan sempozyum Grannos Termal Otel’de düzenlenecek. Polonya, Sırbistan, İran, Kıbrıs ve Türkiye’den akademisyenlerin katılacağı sempozyumda, kendileri de Haymanalı olan, Gazeteci Abbas Güçlü, Prof. Dr. Ömer Özkan, Anayasa Mahkemesi Emekli Başkanvekili Güven Dinçer ve TRT sanatçısı araştırmacı Gürsoy Babaoğlu da Haymana’ya dair anılarını anlatacaklar.

Meşaleli Yürüyüş ve Kurtuluş Şenlikleri

21 Eylül saat 19.30’dan itibaren ise geleneksel “Meşaleli Yürüyüş” gerçekleştirilecek. Kesikkavak Mevkiinden başlayacak 7,5 km’lik yürüyüş Haymana Cimcime Meydanında verilecek olan Mehteran konseriyle sona erecek.  

Kurtuluş şenlikleri kapsamında 21-22 Eylül 2017’de Cimcime Meydanında konserler gerçekleştirilecek. 21 Eylül saat 20.00’da başlayacak olan konserde Mustafa Taş, Hünkar ve Ömer Faruk Bostan sahne alacak, 22 Eylül günü saat 18.00’da başlayacak olan konserde ise Gürsoy Babaoğlu, Çidem Doğan, Haymanalı Zeliha, Ufuk Özel, İsmet- İzzet Bağcı ve Haymanalı Sanatçılar Derneği (HASAD) üyesi sanatçılar sahne alacak.