Tarih: 26.04.2015 20:51
Sayın Başbakan Yardımcısı Yalçın AKDOĞAN ve Sayın Prof Dr. Emrullah İŞLER Haymana Yeşilköy Kutlu Doğum Haftasında Bizleri Onurlandırdılar

Sayın Başbakan Yardımcısı Yalçın AKDOĞAN ve Sayın Prof Dr. Emrullah İŞLER Haymana Yeşilköy Kutlu Doğum Haftasında Bizleri Onurlandırdılar

AK Parti’nin ve Türk Siyasetinin en önemli ismi Sayın Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yalçın AKDOĞAN, Eski Başbakan Yardımcısı Ankara Milletvekili Prf. Dr. Emrullah İŞLER, Ankara Milletvekili Tülay SELAMOĞLU, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Ak Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Mücahit ARSLAN ,Ankara Eski İl Başkanı ve Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Murat ALPASLAN, Ankara 1. Bölge Milletvekili adayları Faruk KOCA, Murat KÖSE, Haymana Ak Parti İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR ve kalabalık bir partili grubu ile Yeşilköy’e gelen heyet Kutlu Doğum Haftası Programına katıldılar Siyasetçilerin yanı sıra Kadiri tarikatının Aksaray Grubu ve İç Anadolu sorumlusu olarak bilinen Seyit  Hüseyin AVNİ Baba ve müritleri her yıl olduğu gibi bu yılda Yeşilköy’deki etkinliğe katıldılar. Programa Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN ,Haymana İlçe Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ,belediye meclis üyeleri ve çok sayıda halk yoğun ilgi gösterdi.Programda Kuranı’ı Kerim tilaveti ve  namazdan sonra yemek ikramına geçildi burada bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yalçın AKDOĞAN özetle şunları söyledi; ‘’ Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammet Mustafa(s.a.v)nın doğumunun yıldönümü münasebetiyle, ülkemizde bir çok yerde Kutlu Doğum Haftası programları yapılmaktadır.Hz. Muhammed peygamber olmadan öncede Muhammed’ül Emin idi, Peygamber olduktan sonrada Muhammed’ül Emin sıfatını hak etmeye devam etti.Onun yüce kişiliği bizlere her zamana rehber olmuştur’’ dedi.Konuşmasının diğer bölümünde kürt meselesi ve çözüm süreci hakkında 13 yıldır iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetlerinin yaptıklarını anlatan Sayın AKDOĞAN  bu sorunun çözümünde,taraflar çetin ve çetrefilli dönemler yaşamışlardır. Bizim iktidarımızdan önce hapishanede oğlunu ziyaret eden ama bir tek kelime Türkçe bilmeyen annelerin ızdırabına, bizim hükümetlerimiz  döneminde çözüm getirilmiştir.Bugün muhalefette yer alanlar, o günlerde bu meselenin çözümü için seslerini bile çıkartamamışlar, kıllarını bile kıpırdatmamışlardır.7 Haziran seçimlerinde başarı çizgisini tekrar yakalamak zorundayız, Çözüm Süreci konusunda ve diğer diğer konularda çalışmalarımız aynı hızla devam edecektir’’ diye sözlerini tamamladı. Kutlu Doğum Haftası etkinliği kapsamında; YEŞİLKÖYÜMÜZ ( TRT TV Dairesi Başkan yardımcısı Aydın KOYUNCU’nun da köyü) ve Muhtarı İsmet KOYUNCU çok güzel bir ev sahipliği ile  değerli konukları ağırladılar.TRT, haber amaçlı TRT HABER ve TRT KURDİ kanallarında etkinliğe yer verdi.

 Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT Sinanlı Mahallesi’nde yapılan Kutlu Doğum Haftasına katıldılar.Buradaki programda Başbakan Eski Yardımcısı Ankara Milletvekili Prof. Dr.Emrullah İŞLER haftanın mana ve önemini içeren bir konuşma yaptı.Katılımcılar Sinanlı Mahallesi sakinleri ile birlikte yemek yediler.

  Haymana Ak Parti İlçe Danışma Nisan ayı toplantısı için Haymana’ya da uğrayan Başbakan Eski Yardımcısı Ankara Milletvekili Prof. Dr.Emrullah İŞLER, Ak Parti Ankara Milletvekili Tülay SELAMOĞLU , Ak Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Murat ALPASLAN, Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde Partililere hitap ettiler.