Tarih: 15.07.2017 13:08
Şehit aileleri ve gaziler Haymana Belediyesi’nin düzenlediği yemekte bir araya geldi

Şehit aileleri ve gaziler Haymana Belediyesi’nin düzenlediği yemekte bir araya geldi

15 Temmuz’un yıl dönümünde birçok etkinlik gerçekleştiren Haymana Belediyesi 15.07.2017 tarihinde şehit aileleri ve gazilere yemek verdi. Cimcime Sultan Termal Tesislerinde düzenlenen etkinliğe Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Seyhan, Belediye Başkan Yardımcısı Talip Kapıcı, Belediye Meclis Üyesi İsmail Can, şehit aileleri ve gaziler katıldı. Yemekten önce Haymana Müftü Vekili Latif Saygın ve müftülüğe bağlı hocalar şehitlerimiz mevlüt okudu, dualar etti.

Daha sonra söz alan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, 15 Temmuz gecesi Haymanalıların her yerde olduğunu ifade ederek “O gece Türksattaydık, Polatlı’da tankların önündeydik, Külliyedeydik, meclisteydik. Haymanalılar her yerdeydi Sadece o gece değil, Çanakkale’den Kore’ye, Kurtuluş Savaşı’ndan İç güvenlik operasyonlarına kadar her yerde şehidimiz var, gazimiz var. Allah onlardan razı olsun diyoruz. Bugün bu ülkede yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.” dedi.

Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk ise bu ülkeyi yurt edindiğimizden beri her zaman şehitlerimizin olduğunu belirterek “Her zaman da bu ülke üzerinde emelleri olanlar da oldu. Ama şehitlerimiz sayesinde bu emelleri hep boşa çıkardık. Sizler bize şehitlerimizin emanetisiniz. Ne yapsak onlara olan borcumuzu ödeyemeyiz. Sizlere sahip çıkmak boynumuzun borcu ne zaman bir isteğiniz olursa kapımız sizlere açıktır.” diye konuştu.

Etkinlik hep beraber edilen yemek duasının ardından sona erdi.