Tarih: 10.03.2020 17:04
Son Kale Haymana “Şehitler Tepesi Boş Kalmayacak” dedi

Son Kale Haymana “Şehitler Tepesi Boş Kalmayacak” dedi

Haymana Belediyesi, ülkemizin tarihi bir dönemden geçtiği şu günlerde hem bu vatanın nasıl kazanıldığını bir kez daha hatırlatmak hem de şehitlerimize olan vefa duygusuyla Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanıldığı topraklar olan Mangaldağı Şehitliği ziyareti düzenledi.

“Şehitler Tepesi Boş Kalmayacak” şiarıyla gerçekleştirilen etkinliğe Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, STK Başkanları, AK Parti ve MHP Teşkilatları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Turgut “Son Kale Haymana Şehitlerinin İzinde”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ve Haymana Belediyesi Tarih Uzmanı Ferdi Çakmak’ın Sakarya Meydan muharebesi hakkında verdiği bilgilerin  ardından bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Şehitler Tepesi Boş Kalmayacak” sözünden hareketle bu etkinliği düzenlediklerini ifade ederek “Şehitlerimiz bizler bu topraklarda huzurla yaşayalım diye Malazgirt’de, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, 15 Temmuz’da ve daha nice savaşta canını kanını akıtmış, “Şehitler Tepesi Boş Kalmayacak” demiştir. Geçmişte olduğu gibi bugün de bu vatanı milletimizden almak için pusuda bekleyen düşmanlar var. Ama unutulmasın ki onlar varsa bu topraklarda “Şehitler Tepesi Boş Kalmayacak” diyen kahramanlar da var.” dedi. Başkan Turgut konuşmasını Arif Nihat Asya’nın “Bir Bayrak Rüzgâr Bekliyor” şirini okuyarak bitirdi. Tören, şehitler için okunan Kuran’ı Kerim tilaveti ve edilen duaların ardından Haymanalıların Mangaldağı Şehitliği önünde “Asker Selamı” vererek çektirdiği hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.