Tarih: 08.05.2015 14:38
SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR TİYATROSU  ‘MARKOPAŞA MÜZİKALİ’  OYUNUYLA HAYMANA’YI  SALLADI

SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR TİYATROSU ‘MARKOPAŞA MÜZİKALİ’ OYUNUYLA HAYMANA’YI SALLADI

  Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği tiyatro gecesinde  usta isimler Süheyl Uygur ve Behzat Uygur kardeşler ‘Markopaşa Müzikali ’ isimli tiyatro eserini, Haymana Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelediler.

   Haymana Belediyesi Kültür Merkezi’nde 7 Mayıs 2015 Perşembe  saat: 18.00 de Uygur kardeşler; Haymanalıları tiyatronun büyülü atmosferi ile buluşturdu.Oyunu salonu tıklım tıklım dolduran vatandaşların yanı sıra; Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN ve eşi Şennur ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana  Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve eşi Sema TURGUT, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet ÖZTAŞ, Belediye Başkan Yardımcısı Sevil BALCI ATAK, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü H.İbrahim UÇAK, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye ve Kamuda görevli birim müdürleri, mahalle muhtarları ve Haymanalı tiyatro severler büyük ilgi gösterdi.

     Franz Von Schönthan ve Gustav Kadelburg tarafından kaleme alınan ve Türk Tiyatrosuna uyarlanan operet tadında oyun, 9 kişilik dev kadrosuyla seyirciden tam not aldı. Deyimi yerindeyse, Haymana’yı salladılar. Oyuncular Ömer YILMAZ, Leyla YÜNGÜL, Uğur BABÜRHAN, Şahnaz ÇAKIRALP, Önder KESKİN, Burcu AFŞİN, Süheyl UYGUR, Behzat UYGUR ve anneleri  Nejla UYGUR muhteşem performanslarıyla seyirciyi  büyüledi. Şarkıların ve dansların da oyuna renk kattığı gecede, kahkahalar havada uçuşurken, duygusal anlar da yaşandı. Oyunculara çiçek takdim ederek teşekkürlerini sunan Başkan TURGUT ‘ Bugün  burada  Türk  Tiyatrosunun komedi  dalındaki  en  büyük  ustalarından   merhum Nejat  UYGUR’un uzun  yıllar  başarıyla sahnelediği  ‘MARKO PAŞA MÜZİKALİ’ ni, Saygıdeğer eşi Nejla  UYGUR, OĞULLARI Süheyl ve  Behzat UYGUR ile  başarılı sanatçı kadrosunu; günümüz  yorumuyla  sahneledikleri muhteşem oyunlarını  birlikte seyrettik. Tiyatronun  bu büyülü atmosferini bizlere yaşattıkları içinde bu  başarılı ekibi   tebrik  ediyorum ‘dedi.

   Sanatçılara ünü yurt dışına taşmış Haymana yoğurdu tattırılan  ve Haymana sucuğu  hediye edilen gecede, sanatçı Behzat UYGUR’da bir konuşma yaptı. UYGUR ‘Haymana’dan keyif ile ayrılıyoruz. Rahmetli babam ile annem geçmiş yıllarda birkaç kez Haymana’ya gelmişler. Biz ilk kez geliyoruz.İnşallah yeni oyunlarımızla tekrar Haymana’ya sıkça gelmek istiyoruz.Haymana’yı sevdik.Sayın Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve ekibinin misafirperverliğinden memnun kaldık. Kendilerine teşekkür ediyoruz.’   Oyundan önce Haymana’yı gezen ve Cimcime Sultan Türbesini ziyaret eden sanatçılar, Cimcime Sultan Oteli’nde Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile birlikte yemek yediler.