Tarih: 20.12.2017 14:59
TV kanallarında Haymana rüzgârı

TV kanallarında Haymana rüzgârı

Kaplıca suyunun, Dünyanın En İyi Termal Suyu olarak tescillenmesinden sonra tanıtım çalışmalarına hız veren Haymana Belediyesi, fuar ve organizasyonların yanı sıra televizyon kanallarında da sıklıkla Haymana’yı tanıtıyor.

TRT Kurdi Aydın Aydın Çepik, Kanal A Özlem’le Şehir ve Hayat, Mert Savaş’la Cennet Köşeler programlarının ardından, Beyaz TV’de yayınlanan Tahir Sarıkaya ile Uyan Türkiye’m ve sunuculuğunu Turgay Başyayla’nın yaptığı Show Tv’nin en çok izlenen programlarından Lezzet Durakları’nda Haymana tanıtıldı.

16 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Tahir Sarıkaya ile Uyan Türkiye’m programının canlı yayınına katılan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Haymana termal sularını ve sağlığa olan faydalarını anlattı.

Bu programın ardından Haymana’nın konuğu, Türkiye’nin ve Show Tv’nin en çok reyting alan programı Turgay Başyayla ile Lezzet Durakları oldu. Haymana ve Yenice’de gerçekleştirilen çekimlerde Haymana’nın yöresel Karahoca baklavası, höşmerimi, Kürt pilavı gibi lezzetleri tanıtıldı.