Tarih: 10.11.2015 12:34
Ulu Önder Atatürk Ölümünün 77. Yılında Anıldı

Ulu Önder Atatürk Ölümünün 77. Yılında Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve İlk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölüm yıldönümünde Haymana’da düzenlenen bir dizi törenle anıldı. Ulu Önder Atatürk anısına ilk tören Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirildi. Buradaki etkinliğe; Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana İlçe Emniyet Müdürü Serdal BİLGİN, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Haymana İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamza SAPAR, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip KAPICI, Haymana Belediye Meclis Üyeleri, Haymanadaki kamu kurum ve kuruluşları ile  sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan tören, saat 09.05’te sirenlerin çalmasının ardından 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Anma etkinliği Haymana Ortaokulu öğrencisi Azra HELVACIOĞLU’nun günün anlam ve önemine dair okuduğu şiirle sona erdi.

Ulu Önder Atatürk anısına ikinci tören Haymana Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde düzenlendi. Haymana Ortaokulu tarafından organize edilen tören İstiklal Marşı ve Saygı duruşuyla başladı. Haymana Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Özgür ERTUĞRUL’UN günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Haymana Ortaokulu öğrencilerinin oratoryo ve koro gösterisi sahne aldı.

Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Atatürk” konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan Nuri Bektaş  Anadolu Lisesi öğrencisi Fadime ÇINAR eserini okudu. Ardından aynı yarışmanın şiir bölümünde birinci olan Haymana Ortaokulu öğrencisi Nisa Nur ÇINAR’da yarışmada birinci olan eserini okudu.

Tören “Atatürk” konulu resim, şiir, kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrencilere, Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT tarafından ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.