Tarih: 13.04.2017 16:18
Yalçın Akdoğan Haymana’da

Yalçın Akdoğan Haymana’da

64. Hükümet Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan AK Parti Haymana İlçe Başkanlığının İstişare toplantısına katıldı. Cimcime Sultan Termal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya esnaf, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Haymana AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir hafta sonu gerçekleştirilecek referandumun ülkemiz için tarihi bir önem ifade ettiğini belirterek Haymana’nın  “Daha Güçlü Bir Türkiye İçin Evet” diyeceğine inandığını ifade etti.

Kandemir’in ardından kürsüye gelen Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Haymana Belediyesi’nin çalışmaları ve projeleri hakkında Akdoğan’a bilgi verip desteklerini beklediğini belirtti. Cezaevi ve doğalgaz konularında açıklamalarda bulunan Turgut her iki projede de çalışmalarının sürdüğünü Ankara’daki 3 ilçeyle beraber doğalgaz yatırım programına alınan Haymana’nın 2019 yılında doğalgaza kavuşacağını ifade etti. Yamak-Kerpiç yolunun karayolları ağına alınması için çalışmaların sürdüğünü söyleyen Başkan Turgut “Haymana’ya her zaman destek olmuş Sayın Başbakan Yardımcımız Yalçın Akdoğan’dan bu projeler için de destek bekliyoruz.” diye konuştu. 16 Nisan’da yapılacak Anayasa referandumuna da değinen Turgut “Bugüne kadar yapılan icraatlar AK Parti iktidarına duyulan güven ve istikrar sayesinde oldu. Her seçimde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye büyük destek veren Haymana’mızın bu referandumda da Güçlü Bir Haymana Güçlü Bir Türkiye İçin Evet diyeceğine inanıyorum.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen yalçın Akdoğan, “Haymana’nın kalbimizde ayrı bir yeri var. Bazı ilçelerin büyüklüğü sadece nüfusla ölçülmez Haymana böyle bir ilçedir. Her zaman Haymana için böyle düşündüm elimden gelen yardımı yaptım.” diye sözlerine başladı. Daha sonra, 16 Nisan Anayasa referandumuna değinen Akdoğan, bu konunun Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren bir konu olduğunu ifade etti.  Başkanlık tartışmasının yeni ve Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında başlamış bir durum olmadığını, Ak Parti daha yokken hatta Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanı bile değilken gerek Turgut Özal gerekse Süleyman Demirel tarafından gündeme getirildiğini belirtti.

Akdoğan; Sistem iflas etmiştir

Türkiye’nin bir sistem sorunu olduğunu ve daha ileri gidemeyeceğini belirten Akdoğan “Cumhurbaşkanları ile Başbakanlar hep tartıştı. Şimdi halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı ve halkın seçtiği bir başbakan var. Her ikisi de AK Parti bünyesinden çıktığı için pek sorun olmuyor ama yarın ne olacak? Bu iki başlılığı ortadan kaldırmalıyız. Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafya ve son 4-5 yıldır içeride ve dışarıda maruz kaldığı saldırılar yüzünden güçlü, etkin ve hızlı bir hükümet sistemine ihtiyacı var. Avrupa bu sisteme karşı. Neden? Çünkü Türkiye’nin gelişmesini, güçlenmesini istemiyorlar. Hep bir uydu devlet gibi olsun bir şeye karışmasın istiyorlar. Ama Recep Tayyip Erdoğan bunların fiyakasını bozdu. Hakikati haykırıyor. Rahatsızlıkları bundan. ” diye konuştu.

Başkan Turgut’tan Akdoğan’a Haymana Suyu Tescil Belgesi

Geçtiğimiz günlerde, “Dünya’nın En İyi termal Suyu” olarak tescillenen Haymana Termal Sularının tescil belgesinin bir örneği Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut tarafından Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan’a takdim edildi. Başkan Turgut bu projenin Başbakanlık tanıtma fonu desteğiyle gerçekleştirildiğini bu desteğin de Yalçın Akdoğan Başbakan Yardımcısıyken alındığını belirterek “Sayın Başbakan Yardımcımız Yalçın Akdoğan’ın bu projemizde desteği çok önemlidir. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Tescil Belgesini inceleyen ve Haymana suyunun özellikleri hakkında bilgi alan Yalçın Akdoğan da Haymana’ya desteğinin elinden geldiğince süreceğini belirtti.

Toplantı soru-cevap bölümünden sonra sona erdi.