Tarih: 05.09.2014 07:43
Zabıta Haftası Törenle Kutlandı

Zabıta Haftası Törenle Kutlandı

Her sene 01 – 07 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası’nın 188. yıldönümü bu yıl Haymana Belediyesi’nde, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’un katılımıyla düzenlenen törenle kutlandı.

Haymana Belediyesi bahçesinde yapılan törende; Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Zabıta Personeli, Belediye Bürokratları ve Belediye Personeli hazır bulundular.

Kutlama töreninde konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT; zabıtaların haftasını kutladı. Belediye Zabıtasının görevlerine ana başlıkları ile değinen Başkan TURGUT; “ Zabıtanın görev ve sorumlulukları çerçevesinde işlerini yaparken, esnafa ve vatandaşa hoşgörülü, nezaket kuralları içerisinde davranmalarının birinci görevleri olduğunu vurgulayarak,  disiplin ve otoriteden taviz vermeden, bu görevlerini zabıta talimnamesinin gerektirdiği şekilde yerine getirmelidirler.” dedi.

Daha sonra Ankara ili çevresinde meşhurluğu ve lezzeti ile ünlenen Karahoca Mahallesi’nde yapılan ev baklavası zabıtalar tarafından törene katılanlara ikram edildi.  
Zabıta memurları ile tek tek tokalaşan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, onların şahsında ülkemizdeki tüm zabıta teşkilatının bu önemli haftasını kutladığını belirterek zabıtalarla fotoğraf çektirdi.