ÖZDEMİR TURGUT

Haymana Belediye Başkanı

Haymana’nın Sındıran (Yenice) mahallesinde 1955 yılında doğdu. Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesinden mezun oldu. Başta demir-çelik ve inşaat sektörü olmak üzere, şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ile Çankaya Ansera AVM’nin yapımının da aralarında bulunduğu birçok alanda ticari faaliyette bulundu.

Haymana Dernekler Federasyonu Başkanlığı, Ankara Vakfı Üyeliği, Ankara Meclisi Kurucu Üyeliği başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

Siyasete 1988 yılında Anavatan Partisi’nde katıldı. ANAP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkanvekilliği, 1999 yılında Ankara Birinci Bölge Milletvekili adayı oldu. AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte 2002 yılında AK Parti’ye katıldı. 2004 ve 2009 mahalli seçimlerinde AK Parti’den Haymana İl Genel Meclis Üyesi oldu.

2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Haymana Belediye Başkanı seçildi. Halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi çatısı altında devam etmektedir.

Turgut, evli ve 3 çocuk babası, 6 torun dedesidir.

HAYMANA BELEDİYESİNDEN ESNAFIMIZA GIDA YARDIMI

Haymana Belediyesinden Esnafımıza Gıda Yardımı
Yazdır / Tarih: 2021-02-05

Haymana Belediyesinden Esnafa Gıda Yardımı

Pandeminin başında Haymana esnafına gıda yardımında bulunan Haymana Belediyesi esnaflara bir kez daha gıda kolisi yardımında bulundu.

Yardımdan, pandemi koşullarından en çok etkilenen kahvehane, internet kafe ve işleri azalan berber esnafı faydalanacak.  Hazırlanan koliler Kültür Merkezinde Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut tarafından Haymana Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Sıvacı’ya teslim edildi.  

AK Parti Haymana İlçe Başkanı İsmail Can, Belediye Başkan Yardımcıları Enver Yurtdaş, Ahmet Özkan ve Meclis Üyeleri Mehmet Aytaç ile Erdal Özer de gıda kolilerinin tesliminde hazır bulundu.

Yardım Malzemeleri Haymanalı Esnaftan Satın Alındı

Haymana Belediyesi gıda yardım kolisindeki malzemeleri de Haymanalı esnaftan satın alarak bir destek daha vermiş oldu.

Sıvacı: “Başkan Turgut’a teşekkür ediyorum.”

Dağıtımın ardından yaptığı açıklamada Haymana Belediyesine ve Belediye Başkanı Özdemir Turgut’a teşekkür eden Haymana Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Sıvacı “Belediye Başkanımız Özdemir Turgut’a kahvehane, internet kafe ve berber esnafımızın durumunu ilettik. Sağ olsun kendisi hemen ilgilendi ve yardım kolilerini hazırlattı. Ayrıca hazırlanan kolilerdeki gıda malzemeleri de Haymana’daki esnaflarımızdan alındı. O yönden de esnafımıza desteği oldu. Belediyemize ve Başkanımıza şahsım ve esnafımız adına teşekkür ediyorum.”  dedi.

Turgut:“Esnafımızın yanındayız.”

Pandemi dolayısıyla tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Başkan Turgut  bu sorunun sadece sağlık sorunu değil, sosyal ve ekonomik yansımaları da olan çok katmanlı bir sorun haline geldiğini belirterek; “Bu nedenle birlik ve beraberlik içinde olup, birbirimizden desteğimizi esirgememeliyiz. Haymana Belediyesi olarak geçtiğimiz ramazan ayında da esnaflarımıza destek olmuştuk. Esnaf Odamızla yaptığımız istişare sonucunda bu sefer, süreçten en çok etkilenen esnaflarımıza gıda kolisi hazırladık. Yardım kolilerinin malzemelerini de yine Haymanalı esnaflarımızdan aldık. O nokta da esnafımıza destek olduk. Bundan sonra da elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.