ÖZDEMİR TURGUT

Haymana Belediye Başkanı

Haymana’nın Sındıran (Yenice) mahallesinde 1955 yılında doğdu. Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesinden mezun oldu. Başta demir-çelik ve inşaat sektörü olmak üzere, şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ile Çankaya Ansera AVM’nin yapımının da aralarında bulunduğu birçok alanda ticari faaliyette bulundu.

Haymana Dernekler Federasyonu Başkanlığı, Ankara Vakfı Üyeliği, Ankara Meclisi Kurucu Üyeliği başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

Siyasete 1988 yılında Anavatan Partisi’nde katıldı. ANAP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkanvekilliği, 1999 yılında Ankara Birinci Bölge Milletvekili adayı oldu. AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte 2002 yılında AK Parti’ye katıldı. 2004 ve 2009 mahalli seçimlerinde AK Parti’den Haymana İl Genel Meclis Üyesi oldu.

2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Haymana Belediye Başkanı seçildi. Halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi çatısı altında devam etmektedir.

Turgut, evli ve 3 çocuk babası, 6 torun dedesidir.

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN!

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!
Yazdır / Tarih: 2021-12-31

Dünya ve ülkemiz için kâh güzelliklerle kâh zorluklarla geçen 2021 yılını ardımızda bırakıyoruz.
Yeni başlangıçların, yeni umutların heyecanıyla 2022 yılında da Haymana’ya ve siz değerli hemşehrilerimize ilk günkü aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz.
Yeni yılın tüm insanlığa sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini temenni ediyor, milletimize ve hemşehrilerimize iyi seneler diliyorum.

Özdemir TURGUT
Haymana Belediye Başkanı