Haymana Belediyesi

HAYMANA BELEDİYESİ KÜLTÜR TURLARI DÜZENLİYOR

Geri

HAYMANA BELEDİYESİ KÜLTÜR TURLARI DÜZENLİYOR

13 Mayıs 2015

Haymana Belediyesi  Tarihi ve kültürel mekanları ilçe halkımıza tanıtmak amacıyla kültür turları düzenliyor. Katılmak isteyenler Haymana  Belediyesi Kültür  ve Sosyal İşler Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir. Alınacak  talepler doğrultusunda tur programları yapılacaktır. İlk tur programı Çanakkale-Truva-Asus  22-24 .Mayıs 2015 tarihinde başlayacaktır.

Tur programı:

1. Gün akşam saat: 21.00 Haymana Hükümet Meydanı  Saat  Kulesi Önü buluşma hareket. Ankara –Eskişehir-Bursa – Lapseki  üzerinden Çanakkale’ye  varış.

2. Gün sabah 08:00 civarı kahvaltı ve ihtiyaç molasını ardından feribotla Eceabat’a geçiş , yaklaşık 250.000 kayıp verdiğimiz , destanlaşan kahramanlıklara ve şehitlerimize ev sahipliği yapan coğrafyada Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Sargı Yeri Şehitliği gezilerinin ardından şehitlerimizin anısını yaşatan Şehitlik Abidesi’ne hareket. Gelibolu Yarım adası  Tarihi Milli Parkı sınırları içerisindeki en büyük ve en görkemli anıt olan Abide’nin görülmesi ve sonrası öğle yemeği. Yemek sonrası Kara Savaşları’nın  yaşandığı Kuzey Cephesi’ne hareket ve 57. Alay Şehitliği’ne  varış. 57.Alay ve Şehitlik gezisi sonrasında ‘’Çanakkale Geçilmez’’  destanının yazıldığı  Conkbayırı ,  Atatürk Anıtı ve Savaş Siperleri gezileri sonrası Feribot ile Eceabat’tan Çanakkale’ye geçiş. Çanakkale  Deniz Savaşları sırasında oldukça önemli görevleri başarıyla yerine getiren Nusret  Mayın Gemisi ve türkülere konu olmuş Aynalı Çarşı gezisi . Geziden sonra otellerimize yerleştirme. Akşam yemeği ve konaklama.

3.Gün Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Akçay’da serbest zaman molası.  Edremit’te zeytin alışverişi yaparak Bursa- Eskişehir üzerinden Ankara’ya hareket.

 

NOT: Bölge yoğunluğu ve hava şartlarına göre program akışında değişiklik olabilmektedir.

DİĞER DUYURULAR