Haymana Belediyesi

Karla Mücadelemiz Sürüyor

Geri

Karla Mücadelemiz Sürüyor

28 Ocak 2022

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı Haymana’da da yoğun olarak etkisini gösterdi. Karla mücadele çalışmalarını 24 saat boyunca sürdüren Haymana Belediyesi ekipleri, vatandaşların mağdur olmaması için büyük çaba sarf etti.

Yol açma, küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediye ekiplerinin sayesinde hava şartları Haymana’da hayatı olumsuz etkilemedi.

Sokaktaki Canlar da Unutulmadı

Karla mücadele çalışmalarını etkin bir şekilde sürdüren Haymana Belediyesi, zor koşullarda hayatta kalma mücadelesi veren, sokak hayvanlarını da unutmadı. İlçenin belli yerlerinde oluşturulan besleme noktalarına mama ve su bırakan Haymana Belediyesi’nin çalışmaları sosyal medyada da beğeni topladı.

Diyaliz Hasta Nakil Aracı Belediye Ekiplerince Kurtarıldı

Yenice- Şerefligökgöz mevkiinde yoldan çıkıp kara saplanan Devlet Hastanesinin Diyaliz Hasta Nakil aracı Haymana Belediyesi ekiplerince kurtarıldı. Hasta ziyaretine giden doktor ve hemşirenin bulunduğu araç kurtarma çalışmasından sonra tekrar yola koyuldu.

Turgut “Personelimiz 24 Saat Teyakkuzda”

Belediye ekiplerinin gece gündüz çalıştığını ifade eden Başkan Turgut “Bu zorlu kış koşullarında vatandaşımızın mağdur olmaması için yoğun bir mesai harcıyoruz. Personelimiz zaman zaman çok zor şartlarda özveriyle çalışıyor. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Kar yağışı sürdüğü sürece teyakkuzda olacağız, çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.