Haymana Belediyesi

Sporcularımızdan Dört Madalya Bir Birincilik

Geri

Sporcularımızdan Dört Madalya Bir Birincilik

8 Ağustos 2022

Haymana Belediyesi takımı “İller Arası Kick Boks Şampiyonası”nda 4 madalya kazanıp turnuva birincisi oldu.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren sporcular kısa sürede önemli başarılara imza atmaya başladı. Son olarak, Mamak Kapalı Spor Salonu’nda 21-24 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen “İller Arası Kick Boks Şampiyonası”na katılan Haymana Belediye Sporlu sporcular 4 madalya kazanıp takım halinde turnuva birincisi oldu. Bine yakın sporcunun katıldığı turnuvaya 5 sporcuyla katılan Haymana Belediyesi sporcuları 1 altın, 1 gümüş ve 2 de bronz madalya kazandı.

Büşra Gündoğan, Berfin Dilmaç, İkra Aytaç ve Berfin Öztürk kazandıkları madalyalarla Haymana Belediye Spor takımına şampiyona birinciliği getirdi. Şampiyonluk Kupası Antrenör Kübra Öztürk Çetin’e takdim edildi.

İki Altın Madalya da Kütahya’dan

Haymana Belediye Spor Kick Boks takımı Ankara’daki turnuvanın ardından katıldığı “Kütahya İller Arası Kick Boks Turnuvası”ndan da iki altın madalyayla döndü. Sporcularımız Muharrem Öcal ve Burak Dursun rakiplerini yenerek altın madalyaya ulaştı. Haymana Belediye Spor turnuvada takım olarak da üçüncü oldu.

Turgut “Sporcularımızın Başarılarıyla Gurur Duyuyoruz.”

Belediye Spor takımının kısa sürede kazandığı başarılardan dolayı mutlu olduklarını ifade Başkan Turgut “Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüz yakın zamanda faaliyete geçmiş olmasına rağmen bu süreçte başarılı işlere imza attı. Kick Boks dalında hem Ankara’da hem de Kütahya düzenlenen İller Arası Şampiyona’da altın madalya kazandık. Ankara’daki turnuvada ayrıca takım halinde birinci olduk. Bu başarılar bizi daha da motive ediyor. Çalışmalarımızı şevkle dürdüreceğiz. Gençlerimizin ve hemşehrilerimizin sportif faaliyetlere katılmalarını diliyoruz. Ne kadar çok sporcumuz olursa ileride Haymana’yı gururlandıracak yeni şampiyonlar çıkma ihtimali o kadar artacaktır. Sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.