Haymana Belediyesi

Tirebolulardan Haymana Çıkarması

Geri

Tirebolulardan Haymana Çıkarması

1 Nisan 2022

Tirebolu Dernekler Federasyonu’nun (TİRDEF) yeni yönetimi Haymana’yı ziyaret etti. Haymana’yı gezen Dernek Üyeleri önümüzdeki süreçte Tirebolu Kültür Evi yapılması ile ilgili Başkan Turgut ile görüş alışverişinde bulundu.

TİRDEF Başkanı İbrahim Aydın ve beraberindekiler, Giresun’un en çok izlenen yerel kanalı Harşit Tv ile birlikte ziyaret ettikleri Haymana’da; Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Şehitliği, Çaldağ Müzesi, Kültür Merkezi Fotoğraf Sergisi, Mangaldağ ve Eskikışla Şehitliklerini gezdi.

Haymana’ya Tirebolu Kültür Evi

Ziyarette Haymana’ya bir Tirebolu Kültür Evi yapılması da gündeme geldi. TİRDEF Başkanı İbrahim Aydın Giresunluların Haymana’ya geldiklerinde uğrayabilecekleri, etkinlikler düzenleyebilecekleri bir kültür evi yapılması konusunu güdeme getirdi. Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Turgut Şehitlik yanında bulunan 140 metrekarelik arsanın tahsisi için gerekli çalışmaların başlatıldığını belirterek her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Karşılıklı Öğrenci Ziyaretleri Planlanıyor

Ziyarette gündeme gelen bir diğer önemli konu, iki kardeş İlçenin gençlerinin karşılıklı ziyarette bulunmaları oldu. Milli Eğitim Müdürlükleriyle koordineli gerçekleştirilecek etkinliğe göre Mayıs ayında Tirebolulu gençler Haymana’yı, Haymanalı gençler de Tirebolu’yu ziyaret edecek.

Harşit Tv Haymana’yı Tanıttı

TİRDEF Yöneticileri ile Haymana’yı ziyaret eden Harşit Tv de Haymana’nın tarihi ve turistik mekânlarında çekim yaptı. Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut da Harşit Tv’ye bir röportaj verdi.  Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı kapsamında yapılan çalışmalar ve Haymana hakkında açıklamalarda bulunan Turgut “Giresun, Tirebolu ve Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın isimlerini sokak ve caddelerimize verdik. Çalışmalarımız devam, yerel yönetimler olarak bizler de elimizden gelen desteği veriyoruz. TİRDEF’in bizden bir talebi oldu. Bir Tirebolu Kültür Evi yapılması için. Hemen Şehitliğimizin yanında bir arsa var buranın tahsisini yapacağız. Kardeş ilçemiz Tirebolu ile ilgili ne varsa elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.